ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان

ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان

دسته بندی : تفریحی بیتوته تاریخ : پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

بانی فیلم، گروه تلویزیون: این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت که جشنواره تلویزیونی جام جم به نسبت سایر فستیوال هایی که در طول سال برای تئاتر، موسیقی و سینما و حتی برای همین رسانه برگزار می شود، جشنواره نوپایی است و ممکن است با کمبودهایی نیز همراه باشد. گرچه در هر دوره سعی شده تا اتفاقات بهتری به نسبت قبل رخ بدهد. اما همین که مدیران تصمیم گرفتند تا برای رسانه ملی و به احترام مخاطبانشان جشنواره ای را طراحی کنند تا در کنار نظرات کارشناسی و فنی افراد صاحبنظر، مردم هم بتوانند اظهار نظر کرده و هنرمند و برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کنند، اتفاق خوشایندی است. جشنواره ای که علی رغم مسائل و موانعی که به هر حال همراه دارد به دوره پنجم رسیده و همین دیده شدن باعث شده تا حواشی را هم در پی داشته باشد. اما به عقیده برخی از صاحبنظران و منتقدان می توان برایش افق روشنی را در آینده ترسیم کرد. چرا که در هر دوره ای که برگزار می شود، دست اندرکاران آن متوجه کمبود ها و نقص های ان شده و در دوره بعد در صدد کاستن نواقص می شوند. از این رو بهتر است قضاوت عادلانه تری در این زمینه داشته باشیم. به همین دلیل بانی فیلم با برخی از کاندیداها گفت و گویی پیرامون پنجمین جشنواره داشته که در ادامه می خوانید:


رامین فاروقی:
تشویق در جامعه انگیزه ایجاد می کند

photo ۲۰۱۷ ۰۴ ۲۳ ۱۰ ۵۰ ۴۴ Copy 300x200 - ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان
مستند«خشت بهشت» که مدتی است روی آنتن شبکه یک است، از جمله مستندهایی است که مورد توجه قرار گرفته است. رامین فاروقی کارگردان و تهیه کننده این مستند درباره ارزیابی اش از جشنواره به بانی فیلم گفت: من فکر می کنم به هر حال تشویق در جامعه انگیزه ایجاد می کند. هر چقدر بگوییم با آنچه که در ذهنمان تفاوت دارد، اما باز هم تشویق می تواند جامع تر و بزرگ تر و سرنوشت سازتر باشد.
وی ادامه داد: البته ما خیلی در جامعه ساز و کار تشویق نداریم. بنابراین من فکر می کنم اگر ساز و کاری برای تشویق بنیان گذاشته می شود، بهتر است ما از آن حمایت کنیم و اگر قرار است در مورد آن نظری داشته باشیم، حتما به آن توجه کنیم.
وی همچنین افزود: سازو کار داوری و سنجش اگر گزارش و احوال قابل فهمی داشته باشد، ممکن است در شکل برنامه سازی بتواند به ارتقای کیفیت کمک کند. بنابراین اگر این سازو کار در قالب یک چیزی منتشر شود، اصولا جنبه آکادمیک پیدا می کند. نکته دیگر اینکه گرفتن جوایز گذشته از اینکه جذاب است، باید تاثیری در تولید بعدی آن فردی که صاحب جایزه شده است، داشته باشد. از طرفی اگر سازمان و نهادی بتواند امکانات را برای تولید بعدی شخص برنده قرار بدهد، به نظر من بهترین تشویق است و می تواند تاثیر خوبی هم داشته باشد.



حامد عنقا:
جشنواره تلویزیونی قابل مقایسه با جشنواره سینمایی نیست!

hamed angha e1497883096572 300x181 - ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان
سریال «پدر» یکی از پرمخاطب ترین مجموعه های ماه رمضان گذشته بود که باعث شد این مجموعه نیز به پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم راه پیدا کند و مورد قضاوت قرار بگیرد. از این رو حامد عنقا تهیه کننده این مجموعه درباره انگیزه ای که می تواند به مانند جشنواره های سینمایی برای هنرمندان ایجاد شود، به بانی فیلم گفت: نباید جشنواره جام جم را با جشنواره جهانی که برای سینما برگزار می شود، مقایسه کرد. واقعیت این است که خیلی هم نمی توان به این نظرات اتکا کرد. چون اثری که پخش و دیده شده و در زمان پخش توانسته مورد توجه مخاطبان خودش قرار بگیرد، متفاوت از این است که در یک برنامه تلویزیونی شما به واسطه دیدن یک بازیگر و یا کارگردان هیجانی که در آن لحظه دارید و باعث می شود رای بدهید، نمی تواند قابل مقایسه با فیلمی باشد که در جشنواره فجر برای نخستین بار به نمایش در می آید. بنابراین خیلی با هم متفاوت هستند.
وی همچنین توضیح داد: به عنوان مثال وقتی کار من روی آنتن بود و پخش می شد، من همان زمان متوجه شدم که مخاطب کار را دوست داشته یا نه. یعنی آرایی که هر شب به واسطه برنامه هایی که به این منظور پخش می شود جمع می شود، نمی تواند به طور قطع تعیین کننده این باشد که برنامه و یا سریال مورد توجه قرار گرفته است. به این دلیل که ما در این رای گیری ها برنامه هایی را دیدیم که حتی پیش از این نامش را هم نشنیده بودیم. بنابراین این جشنواره نیز به دلیل نوپا بودنش هنوز جای کار بسیاری دارد.



صبا راد:
جشنواره جام جم برای هنرمندان انگیزه ایجاد می کند

saba rad 300x300 - ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان
صبا راد یکی از مجریانی است که نامش جزو کاندید بهترین مجری های زن قرار گرفته است. وی درباره دوره جدید جشنواره و تعاملی که با مردم وجود دارد، به بانی فیلم گفت: به هر حال تقسیم جشنواره به دو بخش کارشناسی و مردمی در اغلب جشنواره های داخلی و خارجی مرسوم است. به این دلیل که مردمی که محصولات فرهنگی تولید شده را که می بینند، باید حق اظهار نظر هم داشته باشند و اتفاقا خیلی خوب است که در کنار آرای مردمی، هیات داوران هم کاندیداها را بررسی می کنند. بنابراین هر دو بخش در کنار هم بسیار اتفاق خوب و ارزشمندی است. بنابراین امیدوارم در راهی که در این مسیر در پیش گرفته موفق باشد.
وی همچنین افزود: به هر حال برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند برای هنرمندان انگیزه ایجاد کند. به عنوان مثال من به عنوان یک مجری می دانم در طول سال کارهایی را که انجام می دهم، مورد قضاوت قرار می گیرد. بنابراین در ارتقای سطح کیفی برنامه ها و سریال ها و فعالیت های مختلف می تواند موثر باشد.



مبینا نصیری:
جشنواره جام جم جشنواره جوانی است

139512141201488101017241102 300x207 - ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان

مبینا نصیری یکی دیگر از مجریانی است که توانسته مورد قضاوت مردم هم قرار بگیرد. وی درباره تفاوت این جشنواره با دوره های قبل به بانی فیلم گفت: در معتبر ترین تلویزیون های دنیا هم ما جشنواره هایی را داریم. مثل mItv که هر سال جشنواره برگزار می کند و خیلی هم جشنواره معتبری است و همه هنرمندان معتبر در این جشنواره حضور دارند. اما در ایران هنوز ما در این حوزه خیلی جوان هستیم و تاکنون به دوره پنجم رسیده ایم. اما فکر می کنم استارت خیلی خوبی داشته و فکر برگزاری آن متعلق به فرد خوش فکری بوده است که استارت آن را در سال های پیش در تلویزیون زده است.
وی همچنین ادامه داد: البته به تغییر مدیریتی تلویزیون وقفه هم در طول این سالها از ابتدا داشته است و در هر دوره بخش های مختلفی به جشنواره اضافه شده و بسیار هم بخش های متنوعی دارد. چون هم خواننده ها در این جشنواره مورد ارزیابی قرار می گیرند و هم مجری ها و بازیگران و…
بنابراین همین موضوع باعث می شود تا هنرمندان انگیزه بیشتری پیدا کنند. به این دلیل که یکسال اجرا، بازی و در هر زمینه ای که فعالیت می کنند، مورد ارزیابی قرار می گیرد. ضمن اینکه من فکر می کنم به نسبت دوره های قبلی خیلی گسترده تر شده است.
وی در پایان نیز گفت: به هر حال جشنواره جوانی است و ممکن است نقص هایی هم داشته باشد. به خصوص امسال که اتفاقاتی رخ داد و برخی از هنرمندان معترض شدند. بالاخره جشنواره در سال های آینده و با گذشت زمان قطعا بهتر خواهد شد.



ابراهیم شفیعی:
جشنواره جام جم خیلی بزرگ تر از جشنواره های دیگر است

photo 2018 03 06 20 06 08 2 300x200 - ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان
«محله گل و بلبل» یکی از برنامه های پرمخاطب شبکه دو است که همین امر باعث شد تا تولید آن به فصل های بعدی هم برسد. ابراهیم شفیعی یکی از بازیگران این مجموعه در بین کاندیداهای بهترین ها در جشنواره قرار دارد. وی در این باره به بانی فیلم گفت: به عقیده من جشنواره جام جم خیلی می تواند بزرگتر از جشنواره های دیگر باشد. به این دلیل که مخاطب آن عامه مردم هستند و از این رو خیلی بیشتر از مخاطب سینما می توانند باشند. به همین دلیل خیلی روی آن باید کارشناسی شود تا بتواند شکل و سوی خیلی بزرگتری به آن داده شود. از طرفی وقتی مردم هم در این انتخاب سهیم هستند، باعث می شود تا کارشناسان سلیقه مردم را متوجه شوند و بدانند مردم در چه طیف برنامه و یا سریالی را می پسندند.
وی همچنین افزود: به هر حال همین موضوع باعث می شود تا روی کار هنرمندان هم تاثیر بگذارد. به این دلیل که سلیقه مردم را متوجه شده و می توانند روی کار بعدی خود اعمال کنند.
وی در پایان نیز گفت: بنابراین برگزاری چنین جشنواره ای می تواند انگیزه مثبتی را برای هنرمندان ایجاد کند و روی روند کاری شان تاثیرگذار باشد. برنامه سازان هم از طریق خروجی جشنواره می توانند بدانند که مردم چه نوع و سبک برنامه ای را دوست دارند و مورد توجه شان قرار می گیرند و همچنین نقاط ضعف و قوت برنامه ها نیز در این ارزیابی بروز پیدا می کند. بنابراین در کل اتفاق خوب و مثبتی است و در روند کیفی آثار تلویزیونی هم تاثیرگذار است.

در کنار بخش های مختلفی که در این جشنواره وجود دارد، به تازگی اسامی نامزدهای بخش نمایش جشنواره جام جم هم معرفی شدند که به شرح زیر است:
اسامی نامزدهای جشنواره تلویزیونی جام جم به شرح زیر است:
نامزدهای بهترین تهیه کننده:
سعید سعدی، سریال «بچه مهندس»
مجید مولایی، سریال «بانوی عمارت»
بهروز مفید، سریال «محکومین ۱»
ایرج محمدی، سریال «دلدادگان»
ابوالفضل صفری، سریال «سارق روح»
حامد عنقا، سریال «پدر»
نامزدهای بهترین کارگردان:
عزیر الله حمیدنژاد، سریال «بانوی عمارت»
سیروس مقدم، سریال «پایتخت ۵»
منوچهر هادی، سریال «دلدادگان»
احمد معظمی، سریال «سارق روح»
جواد افشار، سریال «آنام»
نامزدهای بهترین نویسنده:
بابک کایدان/ مهدی محمدنژاد، سریال «دلدادگان»
امیرعباس پیام، سریال «آنام»
احسان جوانمرد، سریال «بانوی عمارت»
سعید دولت خوانی، سریال «سایه بان»
هومان فاضل، سریال «سارق روح»
نامزدهای بهترین بازیگر زن:
ریما رامین فر، سریال «پایتخت ۵»
نسرین نصرتی، سریال «پایتخت ۵»
پانته آ پناهی ها، سریال «بانوی عمارت»
گلچهره سجادیه، سریال «آنام»
بهناز جعفری، سریال «بچه مهندس»
ساناز سعیدی، سریال «سارق روح»
پانته آ بهرام، سریال «دلدادگان»
نامزدهای بهترین بازیگر مرد:
محسن تنابنده، سریال «پایتخت ۵»
بهرام افشار، سریال «پایتخت ۵»
مهدی سلطانی، سریال «پدر»
مجتبی پیرزاده، سریال «سایه بان»
حسام منظور، سریال «بانوی عمارت»
حسین محجوب، سریال «محکومین»
دانیال حکیمی، سریال «سارق روح»
نامزدهای بهترین دستاورد ویژه هنری:
امیر پرتو زاده صدابردار سریال «پایتخت ۵»
محسن چاوشی خواننده تیتراژ سریال «سایه بان»
محمد رسولی تصویربردار سریال «زندگی از نو»
نادیا دینی سازنده تیتراژ سریال «سارق روح»
فرید ناظر فصیحی جلوه ویژه سریال «پایتخت ۵»

مسوول کمیته پشتیبانی جشنواره جام:
مخاطبان حامی و پشتیبان اصلی جشنواره جام جم
مسوول کمیته پشتیبانی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم با اشاره به جزئیات آیین اختتامیه گفت: مخاطبان حامی و پشتیبان اصلی جشنواره هستند.
به گزارش روابط عمومی معاونت سیما، سیدمحمود اسلامی مسئول کمیته پشتیبانی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم در خصوص جزئیات اختتامیه این دوره از جشنواره گفت: آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم روز سه شنبه ۲۱ اسفند با حضور هنرمندان، برنامه سازان و خانواده بزرگ سیما و مدیران رسانه ملی در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: بخش مردمی جشنواره به دلیل صرفه جویی در منابع و پیشنهاد دست اندرکاران جشنواره در همان روز اختتامیه برگزار می شود و برگزیدگان این بخش همزمان با نفرات برتر سایر کمیسیون های جشنواره معرفی و تقدیر خواهند شد.
مدیرکل مالی و اداری معاونت سیما با اشاره به تنوع آثار در کمیسیون آگهی و تبلیغات تلویزیونی جشنواره جام جم گفت: همچنین به دلیل حجم بالای آثار ارسالی که ۲۵۰ اثر تبلیغاتی را با زیر گروه های متنوعی شامل می شود و این مهم، برگزیدگان بخش آگهی و تبلیغات تلویزیونی طی مراسم جداگانه‌ای در اوایل سال آینده تقدیر خواهند شد.
اسلامی با اشاره به سفارش ساخت تندیس جشنواره به دست هنرمندان اصفهانی تصریح کرد: برگزاری هرچه مطلوب تر جشنواره با استفاده از منابع داخلی و امکانات موجود مد نظر این کمیته بوده است.
وی مخاطبان را حامی و پشتیبان اصلی جشنواره جام جم برشمرد و خاطرنشان کرد: مشارکت گسترده مردم در جشنواره از این امر حکایت دارد.

نوشته ترسیم افق روشن برای جشنواره نوپا و جوان اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.