ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

ادغام؛ ماحصل جلسات پنهانی در موسسه رسانه های تصویری!

بانی فیلم: پیامدهای خبر عجیب سایت تابناک بود یا تصمیمی مربوط به گذشته، اما در هر حال منجر به این شد که موسسه رسانه های تصویری ادغام شود. حکمی قاطعانه و بدون پیش زمینه از حسین انتظامی به عنوان سرپرست سازمان سینمایی که طی مدت زمان کوتاه حضورش در این جایگاه، تلاش او و زیرمجموعه اش برای پیشبرد بدون چالش و حاشیه امور، مشهود بوده است. موسسه ای که حتی در اوایل دهه حاضر، یک بار وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی صحبت از انحلال و ادغام آنرا به دلیل زیانده بودن نیز مطرح کرده بود.
موسسه رسانه‌های تصویری به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی، طی سه‌سال گذشته عملکرد خاصی در چارچوب فعالیت‌های ترسیم شده سازمانی در حوزه نمایش خانگی نداشته است.
«آش» این موسسه تا به آنجا «شور» شده که این موسسه پیش از این فعال در حوزه نمایش خانگی، تبدیل به محلی برای پرداخت هرینه‌های جشنواره‌های فیلم فجر شده و هیچ گونه فعالیت مرتبط با چارت سازمانی‌اش نداشته است.
موسسه ای که حسین مسافرآستانه، مدیر عامل وقت آن سه سال پیش در مصاحبه ای اعتراف کرد در دوره وی این موسسه دو و نیم میلیارد تومان درآمد داشته و افزود:«این رقم نشان از ضرر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی دارد! البته ما در هیچ سالی سوددهی نداشته‌ایم! ما به لحاظ اقتصادی بسیار پایین کار کردیم، زیرا اولویت ما اقتصادی نیست».
موسسه رسانه های تصویری این اواخر عرصه رقابت را کاملا واگذار کرده و به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح و دور شدن از رسالت اصلی اش به ورطه تکرار و نزول افتاده بود. عدم انجام درست مسئولیت توزیع و اکران فیلمهای خارجی در کشور از جمله ضعف های اخیر مدیران این موسسه بود که به اکران فیلمهای نامناسب انجامید و طبعا با استقبالی هم از جانب گیشه مواجه نشد.
دیگر وظایف رسانه های تصویری در عرصه شبکه نمایش خانگی همچون خرید کلیه حقوق نمایش خانگی و حقوق ویدیویی و تلویزیونی،خرید مجدد برنامه،خرید حقوق بازاریابی و فروش بین‌الملل، بازاریابی و فروش؛ توزیع عناوین و … نیز در بیش از یک سال اخیر چنان با آشفتگی و تزلزل در حال انجام بود که نیاز به تجدید نظری جدی را نشان می داد.
این موسسه در حوزه توسعه VOD نیز به عنوان یکی از مطالبات مهم پیشرفت قابل توجهی نداشت.
مهدی یزدانی که طی سالهای ۸۳ و۸۴ نیز به عنوان مدیرعامل فعلی این موسسه شناخته می شد، پس از چهره هایی چون محمدسعید قائنی نجفی، مهدی یزدانی،ابراهیم داروغه‌زاده، محمدرضا عباسیان، عباس اسداللهی، حسین مسافرآستانه و مصطفی ابطحی در این سِمَت قرار گرفته.
موسسه ای که دیروز خبر ادغامش منتشر شد. گویا مجموعه‌ای از این شکل فعالیت‌های موسسه رسانه‌ها باعث شده تا حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی ناچار شود دستور دهد ظرف مدت شش ماه، مقدمات ادغام وظایف موسسه رسانه های تصویری در سایر موسسات زیرمجموعه سازمان سینمایی انجام پذیرد.
حکمی که در خبر گفته شده سرپرست سازمان سینمایی آنرا در راستای سیاست‌های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه جامع این سازمان صادر کرده است. سرپرست سازمان سینمایی به مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری ماموریت داد ظرف مدت ۶ ماه نسبت به انجام تشریفات قانونی ادغام وظایف موسسه رسانه‌های تصویری در یک یا دو موسسه دیگر وابسته به سازمان اقدام کند.
مهدی یزدانی مدیرعامل فعلی رسانه‌های تصویری، زمان مدیرعاملی رضا میرکریمی در خانه سینما به عنوان مشاور او در خانه سینما مستقر بود.
سایت تابناک دیروز خبر داده بود که گروهی از مدیران ارشد سینما در غیاب رئیس سازمان سینمایی، نشست‌هایی را با مدیریت رییس سابق این سازمان در موسسات وابسته برگزار کرده‌اند که غایب بزرگ آن حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی بوده است! این سایت همچنین مدعی شد که اسامی مدیران شرکت کننده در جلسات مذکور را هم در اختیار دارد! جلساتی که گفته شده محمدمهدی حیدریان، رییس سابق سازمان سینمایی مدیریت آنها را به عهده داشته است. در بخشی از این مطلب آمده:«شنیده‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که هدف از این نشست، مدیریت سایه سینما به دور از چشم انتظامی و تلاش برای حفظ حداکثری مدیرانی است که در این نشست حضور داشته‌اند. این حلقه قدیمی قصد ندارد سینمای ایران را به راحتی تحویل بدهد و برود و به همین دلیل روش‌های قابل تاملی را در پیش گرفته‌اند.به عنوان نمونه تلاش‌هایی در جریان بوده تا هیأت امنای یکی از مجموعه‌های وابسته به سازمان سینمایی به نحوی توجیه و همراه شوند که در جلسه انتخاب مدیر تازه این مجموعه سینمایی مجدداً به مدیر کنونی رأی دهند و حسین انتظامی رئیس کنونی سازمان سینمایی را به ابقای مدیر کنونی وادارند. این رویکرد می‌تواند در رابطه با سایر پست‌های کلیدی سازمان سینمایی که دارای امضای طلایی هستند نیز تکرار شود.
نخستین جلسه این گروه دو هفته قبل و جلسه بعدی، چهارشنبه گذشته در خارج از ساعت اداری به میزبانی یکی از مجموعه‌های وابسته به سازمان سینمایی برگزار شد و با توجه به آنکه بر اساس شنیده‌های «تابناک» حسین انتظامی از برگزاری این جلسات اطلاع یافته، مشخص نیست، نشست بعدی در مجموعه‌های وابسته به سازمان سینمایی برگزار شود!
…باید پرسید آغاز مدیریت سایه بر سینمای ایران آغاز شده و اگر چنین شرایطی شکل گرفته، چرا رئیس سازمان سینمایی سکوت کرده است؟ به نظر می‌رسد مقطع حساس کنونی که با برگزاری جشنواره فجر همراه شده، انتظامی را به مدارا با وضعیت موجود واداشته اما ایجاد محفل مدیریتی در کنار تشکیلات رسمی نشان می‌دهد تغییراتی در راه است که برخی مدیران از آن احساس خطر کرده‌اند.».
به نظر می رسد همین رفتارهای پشت پرده و به دور از چشم سرپرست سازمان سینمایی موجب شده تا حکم ادغام این موسسه به سرعت صادر شود.

نوشته ادغام؛ ماحصل جلسات پنهانی در موسسه رسانه های تصویری! اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.