ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

فیلترشکن سایفون پس از فیلتر اولیه تلگرام به میزان دو برابر بیشتر روی دستگاه کاربران باقی مانده است

می دانید چیست؟ برخی راه حل های برای برخی مشکلات تا یک مقیاس مقیاس مشخص پاسخگو است. مثلا اگر پیام رسان تم تم ارایه می شود و می خواهد تازه شروع به گرفتن کاربر کند، شما می توانید آن را فیلتر کنید و کاربران کاملا بی خیال آن شوند یا مثلا فیس بوک که در روزگار کم کاربری در ایران و سرعت اینترنت پایین فیلتر شد اما اگر می خواهید یک سرویس با حجم حدودی ۴۰ میلیون کاربر را از دور به در کنید، قطعا فیلترکردن راه حل صحیح نیست، چرا؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم چرا!

نموداری که به عنوان تصویر اصلی مطلب می بینید، آمار نصب تنها یک فیلترشکن در جریان فیلتر اولیه تلگرام در دی ماه ۱۳۹۶ است. همانطور که می بینید، طبق داده های ارایه شده توسط فیلترشکت سایفون، حدود یک میلیون کاربر پیش از فیلتر شدن تلگرام از این فیلترشکن استفاده می کرده اند. در حین فیلترینگ تلگرام تعداد این کاربران به ۱۳ میلیون نفر هم رسیده است که این تقریبا یعنی ۱۰ برابر حالت عادی و دوباره یادآور می شویم که این آمار فقط برای یک فیلترشکن است.

از عواقب نصب فیلترشکن و آزاد شدن دسترسی تمام رده سنی (از افراد زیر ۱۸ سال) به میلیاردها محتوای نامناسب، فعال شدن مکالمه صوتی تلگرام و کلی سرویس فیلتر شده دیگر از جمله فیس بوک که بگذریم، یا مهم تر از آن خروج حجم وسیعی از ارز از کشور (تصور کنید تنها یک دهم جمعیت ۴۰ میلیونی بخواهند یک وی پی ان ۵۰ هزارتومانی یا حدودا ۱۰ دلاری بخرند (تخمین در جهت ساده شدن محاسبات) می شود ۴۰ میلیون دلار!) شاید تصور کنید پس از رفع فیلتر تلگرام دیگر تمام کاربرهای جدید این فیلترشکن را لغو نصب کرده باشند. همینطور است، خیلی از کاربران این کار را انجام داده اند اما پس از لغو نصب تعداد قابل توجهی از کاربران، کاربران ته نشین شده فیلترشکن سایفون پس از فیلتر اولیه تلگرام به دو برابر عدد اولیه رسیده است!

حالا با آغاز فیلترشدن دوم تلگرام نمی توان انتظار داشت که این الگو تکرار نشود

حالا با آغاز فیلترشدن دوم تلگرام نمی توان انتظار داشت که این الگو تکرار نشود. اولین موضوع این است که با تداوم فیلتر تلگرام می بینیم پتانسیل جذب ۱۳ میلیون کاربر توسط تنها یک فیلترشکن وجود دارد، که حالا دسترسی کامل به تمام محتوای نامناسب موجود در اینترنت را بدون توجه به رده سنی دارند و حتی اگر این صرفا یک مانور برای پراکنده کردن جمعیت (!) باشد شاید این تعداد کاربر ته نشین شده که پس از فیلتر اولیه تلگرام دو برابر شدند، پس از فیلتر دوم تلگرام به بیش از این اعداد برسد!

نتیجه چیست؟ شاید چند میلیون کاربر تلگرام خسته شوند و به پیام رسان داخلی مراجعه کنند که آنجا نیز با کندی بیش از حد سرویس مواجهند، اما تعداد عظیمی از این کاربران که شامل تمام رده سنی از نوجوان تا سالخورده را شامل می شود، با نصب یک فیلترشکن، آزادانه تر از اینترنت استفاده می کنند.

شما چطور فکر می کنید؟ آیا فیلترینگ واقعا راهی است برای از دور خارج کردن یک سرویس که بیش از نیمی از جمعیت یک کشور (و به صورت صحیح تر، درصد بسیار بالاتری از کاربران تلفن همراه هوشمند) فیلترینگ است؟ این راه تنها به گسترش راه های دور زدن فیلتر منجر می شود و شاید ریزش درصد بسیار پایینی از کاربران آن!

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.