ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

فجر «واحد» شود!

فجر «واحد» شود!

دسته بندی : تفریحی بیتوته تاریخ : دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بانی فیلم-گروه سینمای ایران:«با گذشت چهار دوره از جدایی بخش بین‌المللی از بخش ملی جشنواره فیلم فجر، حالا با قاطعیت می‌توان گفت جشنواره جهانی فجر نتوانسته نقش هنری و تاریخی خود را جهت معرفی و یا ارتقاء جایگاه سینمای ایران در سطح جهانی به خوبی ایفا کند و تاثیر خروجی آن بر جریان تولید و پخش و نمایش آثار سینمای ایران چندان محسوس نیست.»
این شاید اصلی ترین محور نامه اخیر کانون کارگردانان سینمای ایران خطاب به رئیس سازمان سینمایی باشد که درخواست ادغام دو جشنواره جهانی و ملی فیلم فجر را مطرح کرده اند.بحثی که طی چند سال گذشته و پس از جدایی جشنواره جهانی از ملی بارها محل تبادل نظر و گفت و گو بوده است.
این دغدغه هر چند در میان برخی دیگر از اهالی سینما نیز دیده می شود،اما تاکنون مدیران سینمایی تن به پذیرش آن نداده اند و حتی امسال در جریان برگزاری سی و ششمین دوره این جشنواره باز هم بر استمرار آن تاکید کردند.از جمله محمدمهدی حیدریان اردیبهشت امسال رد جریان برگزاری جشنواره جهانی فجر از آن اعلام حمایت کرد و گفت« این رویداد جایگاه اصلی خود را تا حد زیادی پیدا کرده و این موضوع مرهون اهداف مشخص و حرکت به سوی آنهاست».
با این وصف دیروز نیز جامعه صنفی تهیه‌کنندگان با انتشار نامه مشابهی خواستار ادغام دو بخش ملی و جهانی فیلم فجر شد. در متن بیانیه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران خطاب به محمدمهدی حیدریان ریاست سازمان سینمایی آمده است:«جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام حمایت قاطع از خواست معقول و مشروع شورای محترم و مرکزی کانون کارگردانان،اظهار می‌دارد:همانطور که پیشتر از این نیز در چند نوبت اظهار نارضایتی از جدایی بخش بین‌الملل از جشنواره فیلم فجر و آسیب‌های آن به سینمای مستقل به سمع مسئولین رسیده بود، از معاون محترم وزیر و رئیس سازمان سینمایی می‌خواهیم در این خصوص با اهتمام ویژه و پویا با نظر مساعد به این خواست پاسخ دهند تا بیش از این شاهد لطمه‌های جبران نشدنی در این بخش نباشیم».
بانی فیلم در این باره نظراتی تعدادی از سینماگران را جویا شده است.
عبدالحسن برزیده درباره اینکه ادغام دو جشنواره جهانی و ملی فجر چطور می تواند دوباره به دیده شدن بهتر سینمای ایران در سطح جهانی کمک کند، به بانی فیلم می گوید:این جشنواره از قبل هم یک سری اشکالات و مزایاتی داشت. به نظرم این چند سال آبرومندانه و خوب برگزار می شود. از نزدیک هم دیدم نتایجی خوبی داشت. خیلی ویژه به این جشنواره نگاه می شود.در دو نامه ای که از سوی کانون کارگردانان سینمای ایران و جامعه صنفی تهیه‌کنندگان دلایلی بیان شده که بعضی از آنها منطقی و بعضی هم غیرمنطقی است.
سیامک شایقی کارگردان «ماه بر فراز زیرآب» هم درباره اینکه ادغام دو جشنواره جهانی و ملی فجر چطور می تواند دوباره به دیده شدن بهتر سینمای ایران در سطح جهانی کمک کند، به بانی فیلم می گوید: به نظرم اگر جشنواره داخلی و خارجی از هم جدا باشند بهتر است. در این چند سال اخیر شاهد این بودیم که کارایی بیشتری داشت.

نوشته فجر «واحد» شود! اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.