ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

۱۰ گیاه شگفت انگیز برای تقویت سیستم ایمنی!

۱۰ گیاه شگفت انگیز برای تقویت سیستم ایمنی!

دسته بندی : تفریحی بیتوته تاریخ : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

این ۱۰ گیاه حمایتی برای سیستم ایمنی، اطمینان حاصل خواهند کرد که تمام آن سرماخوردگی و آنفولانزاهای ناخوشایند موجود در محیط اطراف، به بدن شما راه پیدا نمی کنند! با این گیاهان به پاک سازی خون از سموم و ناخالصی ها کمک کنید و سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید!

قارچ چاگاقارچ چاگا

این قارچ حاوی متابولیت های ثانویه حمایتی برای سیستم ایمنی (ملانین، بتولینیک اسید، ترکیبات فنلی و تریترپنویدهای نوع لانوستین) هستند که حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها هستند. گزارشات همان ابتدای قرن شانزدهم نشان داده اند که قارچ چاگا به کسانی که از زخم، سرطان، سل و التهاب معده رنج می برند، کمک کرده است! همچنین سیستم ایمنی توسط برخی از پلی ساکارید های موجود در این قارچ متعادل می شود و به مبارزه با التهاب و مقابله با عفونت ها و میکروب ها کمک می کند.

آستراگالوس

این گیاه با جلوگیری از سرماخوردگی و عفونت مجاری تنفسی فوقانی، کاهش فشار خون، درمان دیابت و حفاظت از کبد، به حفاظت از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

تاثیر مکمل های آستراگالوس در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن افراد در حال درمان با شیمی درمانی یا اشعه (که سیستم ایمنی را به خطر انداخته اند) ثابت شده است و به این افراد کمک می کند سریعتر درمان شوند و زندگی طولانی تر داشته باشند. آستراگولوس یک آنتی اکسیدان است، بنابراین به افرادی که از بیماری های قلبی، التهاب مزمن، سطح کلسترول بالا و سرطان رنج می برند، کمک می کند.

قارچ مرغ چوبقارچ مرغ چوب

این امر ثابت شده است که این قارچ باور نکردنی رشد سلول های تومور را محدود و همچنین معکوس می کند و عملکرد سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند. این قارچ حاوی پلی ساکاریدی به نام بتا گلوکان است که سیستم ایمنی را تحریک می کند و پروتئین ها و سلول هایی را که سرطان را هدف می گیرند و به آن حمله می کنند را فعال می کند. این سلول ها شامل ماکروفاژها، سلولهای T، سلولهای کشنده طبیعی و اینترلوکین-۱ و -۲ هستند.

محققان همچنین ثابت کرده اند که قارچ مرغ چوب می تواند فشار خون، گلوکز، انسولین همچنین سرم و چربی های کبد (کلسترول، تری گلیسیرید و فسفولیپید) را تنظیم کند و می تواند به افرادی که تمایل به از دست دادن وزن دارند، کمک کند.

Pau D’Arco

این ماده شبیه پوست درخت که می توانید به عنوان چای از آن استفاده کنید، ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچ است.

این ماده سیستم ایمنی را تحریک می کند و به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی شناخته می شود. این گیاه حاوی نفتوکینون ها است که رادیکال های آزاد و لکوترین های التهابی را مهار می کنند، همچنین تشکیل تومور را سرکوب می کند و قابلیت دوام تومور را کاهش می دهد. این ماده با عفونت ها، سرماخوردگی، گلودرد، ناراحتی تنفسی، مسائل دستگاه گوارش، شرایط التهابی مثل آرتروز و نقرس مبارزه می کند و به عنوان یک دیورتیک (ادرارآور) ملایم عمل می کند.

اکیناسه (سرخارگل)اکیناسه (سرخارگل)

اکثر مردم از اثرات شگفت انگیز اکیناسه و سیستم ایمنی آگاهی دارند. مطالعات پیشنهاد می کنند که این گل موجب تحریک سلول های سفید خون و سلول های طحال می شود که عملکرد اولیه آنها مبارزه با عفونت در بدن است. اکیناسه ممکن است باعث آزاد شدن اینترفرون ها که از قوی ترین سربازان مبارزه با عفونت بدن هستند. اینترفرون ها کد ژنتیکی میکروب ها را قطع می کنند که مانع از تکثیر و تولید مجدد آنها می شود. اکیناسه بدن را تحریک می کند تا ماکروفاژ های بیشتری تولید کند که سلول های باکتریایی را طی فرایند فاگوسیتوز می بلعد و بدن ما را از عفونت حفظ می کند!

زنجبیل

این ریشه شگفت انگیز، ضد ویروس و ضد باکتری فوق العاده ای است! این امر ثابت شده است که زنجبیل از طریق تحریک و ترشح پروتئین های آنتی ویروسی به نام اینترفرون بتا، از اتصال ویروس ها به سلول های مختلف بدن و عفونی کردن آن ها جلوگیری می کند. زنجبیل همچنین مانع تشکیل مخاط شده و تراکم اخلاط را از بین می برد. زنجبیل و سیر، ترکیب قدرتمندی خاصی می سازد که مزایای ضد باکتریایی در برابر باکتری های مقاوم در برابر دارو را به ارمغان می آورد!

ختم ذهبیختم ذهبی

این گیاه طی دهه ها به منظور مبارزه با عفونت های دستگاه ادراری، اسهال، عفونت های چشم ، زخم های دهانی و واژینیت(التهاب واژن) استفاده شده است. ختم ذهبی شامل ترکیباتی به نام بربرین است که بسیاری از انواع باکتری های مختلف را می کشد و تولید گلبول های سفید را تحریک می کند تا موثرتر در مبارزه با عفونت ها و تقویت سیستم ایمنی بدن عمل کنند. این ماده به عنوان آنتی بیوتیکی طبیعی در نظر گرفته می شود و همچنین می تواند به افراد مبتلا به مسائل گوارشی کمک کند.

جینسنگ قرمز کره ای

این “سلطان گیاهان” یکی از مشهورترین گیاهان دارویی شرقی است. این گیاه، به علت اثرات حمایتی باور نکردنی آن بر روی سیستم ایمنی ، به عنوان درمانی گیاهی برای انواع اختلالات (به عنوان مثال، سرطان، اختلالات نورودژنراتیو(خلقی)، مقاومت به انسولین ، و فشار خون بالا) استفاده شده است. جینسنگ قرمز با حفظ هموستاز سیستم ایمنی بدن، مقاومت بدن انسان در برابر بیماری یا حملات میکروبی را افزایش می دهد. جینسنگ تولید انواع سلول های سیستم ایمنی بدن مانند ماکروفاژها، سلول های کشنده طبیعی، سلول های دندریتیک، سلول های T و سلول های B را تحریک می کند ، که همه این سلول ها به بدن ما کمک می کنند تا با شدت بیشتری با بیماری ها و امراض مقابله کند.

توت پنج طعمتوت پنج طعم

این گیاه با انطباق پذیری قوی دارای اثرات شبیه کورتیزون بر سیستم ایمنی بدن است که باعث می شود تبدیل به یک آنتی بیوتیک طبیعی قوی شود. همچنین منبع شگفت انگیزی از آنتی اکسیدان ها است که به بهبود وضوح ذهنی کمک می کند و سطح آنتی اکسیدان های سم زدای بدن به نام گلوتاتیون را افزایش می دهد. این گیاه نه تنها به سیستم ایمنی بدن کمک می کند، بلکه با مسائل مربوط به استرس همچون خستگی آدرنال ، سرگیجه، سردرد، تپش قلب، بی خوابی و تعریق شدید مبارزه می کند.

پنجه گربه

پنجه گربه طی صدها سال برای مقابله با مشکلات مختلف استفاده شده است. عصاره این گیاه حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند است که رادیکال های آزاد را از بین می برد و به جلوگیری از التهاب و بهبود عملکرد سیستم ایمنی، پشتیبانی از ترمیم DNA و ترویج تقسیم سلولی طبیعی کمک می کند. هنگامی که به مدت ۸ هفته مکمل این گیاه در رژیم موش صحرایی استفاده شد، تعداد گلبولهای سفید خون، به طرز چشمگیری افزایش یافت که نشان می دهد این گیاه به بهبود توانایی بدن برای مبارزه با باکتری ها و ویروس های عفونی کمک می کند. به همین ترتیب، افراد بالغی که ۶ هفته پنجه گربه را در رژیم خود استفاده کردند، این افزایش در تعداد گلبول های سفید خون و در نتیجه افزایش عملکرد ایمنی را تجربه کردند.

مقاله مرتبط : شربت گیاه راوند رفع کننده عطش و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر

  • cycleharmony
  • news.psu.edu
  • drweil
  • healthline
  • medicinalherbals

نوشته ۱۰ گیاه شگفت انگیز برای تقویت سیستم ایمنی! اولین بار در سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.