ایران ترول سایت سرگرمی تفریحی اس ام اس عکس دانلود،ترول،عکس بازیگران،دانلود،نرم افزار،بازی،آهنگ،موزیک،دانلود جدید،عکس ترول،عکس پروفایل،ترول ایرانی،انیمیشن،کارتون

“باکتری خوب” روی پوست شما به تنظیم عملکرد دستگاه ایمنی کمک می کند!

طبق تحقیقی جدید، پوست سالم، مانند روده ای سالم، باید دارای چندین میکروارگانیسم (میکروب) باشد. علاوه بر این، این میکروارگانیسم ها در ارتباط مداوم با سیستم ایمنی بدن شما هستند و به تنظیم سلامتی کمک می کنند.

باکتری خوب روی پوست

بدن انسان شامل بسیاری از میکروب ها است. برخی از این میکروب ها برای عملکرد های بدنی سالم مانند هضم ضروری هستند. بقیه آن ها ممکن است بیماری زا باشند. مطالعات قبلی نشان داده اند بین جوامع میکروبی با پوست و شیوع بیماری های التهابی مانند آتوپیک درماتیت (اگزمای ذاتی کودکان) ارتباطاتی وجود ندارد.

مطالعات دیگر نشان داده اند که چگونه باکتری هایی که معمولا در پوست زندگی می کنند، ممکن است از بدن در برابر عفونت و میکروارگانیسم های موجود در بافت های مختلف – پوست، روده، ریه – محافظت کنند که دارای نقش منحصر به فرد در هر قسمت هستند و حفظ سلامت مناسب به حضور چند مجموعه مختلف از ارگانیسم های دوستانه که با یکدیگر در یک رابطه همزیستی همکاری می کنند ، نیاز دارد.

پوست شما با سیستم ایمنی بدن شما ‘صحبت می کند’.

این امر کمی شناخته شده است، با این حال، سیستم ایمنی بر انواع میکروب هایی که بر روی پوست زندگی می کنند تأثیر می گذارد و در نتیجه به طور بالقوه از بیماری جلوگیری می کند.

تحقیق جدیدی که در مجله Genome Research منتشر شده است، گروهی از بیماران با کاهش عملکرد سیستم ایمنی به علت نقص ژنتیکی نادر را مطالعه کرده است.

برخلاف تنوع در جهش های به وجود آورنده بیماری ها در بیماران، شرایط پوستی شبیه اگزما در همه بیماران مشترک بود. نمونه های گرفته شده از پوست بیماران نشان دادند که آن ها انواع باکتری ها و قارچ هایی روی پوست خود داشتند که بر روی پوست افراد سالم یافت نشد.

به گفته هیتی کنگ، همیار ارشد مطالعه از موسسه ملی سرطان آمریکا” این موضوع نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن بر انواع میکروب هایی که روی پوست زندگی می کنند، تأثیر می گذارد.”

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • dailyhealthpost

منبع تصاویر

  • netdoctor.co

نوشته “باکتری خوب” روی پوست شما به تنظیم عملکرد دستگاه ایمنی کمک می کند! اولین بار در سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 1
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.